Barefoot a děti

08.02.2021

PŘECHOD NA BAREFOOT BOTY U DĚTÍ

JAK NEJLÉPE PŘIPRAVIT DĚTI K PŘECHODU NA BAREFOOT OBUV?

  • Pomalu, ale jistě - přesvědčte se, že děti tráví čas doma naboso, pak postupně přidávejte čas strávený chůzí v barefoot botách venku a nakonec sportem a dlouhými procházkami.
  • Vyzkoušejte se svými dětmi cvičení chodidel. Zde je ODKAZ na některá užitečná videa z našeho webu. Je to řada snadných cviků, které "probudí" některé z drobných svalů a kloubů v nohou, pomohou vašemu držení těla a pohybu naboso. Dobré pro každého!
  • Začnete dřepět! Tím máme na mysli hluboký dřep s rovnoběžnými chodidly, zadkem dolů a koleny přes kotníky. Jsme si docela jistí, že děti v tom budou lepší než vy. Dřepy jsou důležitým ukazatelem celkové kondice a odolnosti proti zranění. Stojí za to zajistit, aby tuto úžasnou dovednost děti neztratily. Většina z nich má to štěstí, že se s ní již narodí.
  • Zkraťte čas strávený sezením na židlích. Naše těla se nevyvíjela po miliony let jen pro to, aby každý den trávila hodiny a hodiny sezením na židli. Tolik dospělých bojuje s bolestmi, které snižují jejich pohybovou schopnost. Pomozte tedy chránit budoucnost pohybu svých dětí tím, že budete židle držet na uzdě! Dokonce i malé vylepšení, jako je dívání se na televizi, kdy sedí na podlaze místo toho, aby se válely na pohovce, pomůže jejich tělům zůstat mobilní a flexibilní!
  • Je však samozřejmé, že pokud máte vážné obavy o vývoj nohou u vašeho dítěte, poraďte se s lékařem a promluvte si s co největším počtem odborníků.

    ZDROJ: Vivobarefoot.cz