INFORMACE O OBUVI

Barefoot boty šiju na míru.

Boty jsou šité na kopytě z kvalitní hovězinové kůže. Kůži mám od českého dodavatele, který vozí kůže z Itálie nebo Německa. Kůže splňují přísné hygienické normy a předpisy EU. Podešev je vyrobená z gumové obuvnické plotny nebo speciální obuvnické podešve
Boty jsou módní, šité na stroji nebo ručně. Záleží na přání zákazníka. Boty můžou být podšité vepřovicí nebo textilem.
Pokud bude bota nepodšitá, může barvit a nemusí být určená pro celodenní nošení.
Barefoot nebo také BF obuv je náchylnější na styl chůze. Obuv je vyrobená tak, aby prsty měly dostatek místa a chodidlo se mohlo zapojit celé a odvíjelo se tak jak má. Souvisí s tím i držení těla atp. Proto ne pro všechny je vhodná BF obuv minimalistická ale je vhodná kompromisní nebo lze zvolit podešev s vyšší tloušťkou nebo využít mechovou podešev na změkčení došlapu. To se doporučuje hlavně pro chůzi ve městě nebo pro ty, kteří chodí přes více přes paty. Určitě je vhodně zajít si ke svému fyzioterapeutovi nebo se poradit, kdo je nakloněný k BF chůzi a poradit se s ním.

Některé testy jsem vám schopna diagnostikovat také a lze se na tyto testy objednat stejně jako na měření chodidla pro výrobu nebo úpravu obuvi. Chodidlo vám posoudím a vybereme vhodný typ a tloušťku podešve, změkčení došlapu a velikost nadměrku v obuvi.

Obecná péče o koženou obuv :
Obuv můžete impregnovat sprejem na tom určeným.
Obuv můžete voskovat, pokud to typ kůže dovolí. Některá kůže se dá i dobarvovat, zdobit. Obuv nikdy nesušte přímo u zdroje, mohlo by dojít k odlepení nebo porušení lepidla u lepených spojů a kůži může nevratně poškodit. Obuv je nutné střídat kvůli možnému hromadění se bakterii. Vkládací stélky měnit v závislosti na obnošení. Lze si nechat vyrobit s obuví více párů stélek.

Obuv z hlazené kůže:
Obuv je potřeba důkladně očistit, otřít a následně natřít krémem nebo impregnovat voskem nebo sprejem. Při běžném nošení byste měli opakovat 1x 1-2 týdny. Při horším počasí kvůli nepromokavosti určitě doporučuji impregnovat častěji.

Broušená kůže:
Také očistíme a zbavíme nečistot. Tuto kůži ovšem nevoskujeme ani nenatíráme krémem, impregnujeme sprejem. Čistíme sprejem ve formě pěny určené na broušenou kůži. Impregnační sprej na broušenou kůži naneseme, necháme zaschnout a poté vykartáčujeme pomocí pryžového kartáčku na ně určené.

Můžete si kůže přijet vybrat do mé dílny v Brně.
Těším se na vaše zakázky.

*Dominika*.